Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Detský korunovačný sprievod 2019

Typ akcie:
Múzeum mesta Bratislavy
Dátum:
13.9.2019
Do:
13.9.2019
Čas:
15:00
Miesto:
Múzeum mesta Bratislavy - Rudnayovo námestie
Popis:

Detský korunovačný sprievod 2019 prejde cez bratislavské ulice po druhý raz. Všetci, ktorí majú záujem, nech neváhajú a prídu so svojimi deťmi, prihlásia ich na Rudnayovom námestí 13. 9. 2019, piatok do sprievodu. Podmienkou je vyrobený originálny odev z textilu, plastov, zo starých odevov, papiera atď. Fantázii sa medze nekladú. Čaká vás výborná atmosféra a veríme, že aj veľa nových poznatkov či zábavy. Aj takto vyjadria deti a mládež úctu k slávnej histórii.
Podujatie je súčasťou Bratislavských korunovačných dní 2019 organizovaných Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom. Je impulzom pre deti a mládež aktívne sa zapojiť do verejných kultúrnych podujatí s akcentom na poznávanie slávnej histórie korunovácií v Prešporku (Bratislave).
Sprievod má vzdelávací charakter a podporuje detskú súťaživosť o najoriginálnejší kostým inšpirovaný dobovými odevmi panovníkov, šľachty.
Návštevníkov a účastníkov privíta na korunovačnej trase mysteriózna postava – pamäť mesta – Bratislava. Rozpovie im veľa zaujímavostí o korunováciách (1563 – 1830) a histórii nášho hlavného mesta.
Organizátori vrúcne privítajú v sprievode celé školské kolektívy aj individuálnych účastníkov. Podmienkou je prísť 13. 9. 2019 v piatok na Rudnayovo námestie /Dóm sv. Martina o15.00 h. Zapísať sa a získať nálepku s číslom.
Zážitky, dobrá nálada, formovanie korunovačného sprievodu – tak začne podujatie v uliciach Bratislavy. Sprievod skončí na nádvorí Starej radnice, kde sa ujmú slova ceremoniál a jeho sprievod, porozprávajú o korunovácii a vyhlásia víťazov súťaže a hlavného víťaza – kráľovnú alebo kráľa. Zasadne symbolicky na jeden rok do panovníckeho kresla. Nebudú chýbať originálne zlaté dukáty.
Sprievod bude oživený šašom, trubačom a poníkom, ktorý povezie dosluhujúceho panovníka z roku 2018.
Trasa sprievodu: Rudnayovo námestie, Vydrická brána, Dóm sv. Martina, Panská ulica, Ventúrska ulica, Michalská ulica – Michalská brána, Biela ulica, Františkánske námestie – františkánsky kostol nádvorie Starej radnice. Pri uvedených bodoch trasy sprievod zastane a Pamäť mesta – Bratislava – rozpovie o pamiatke krátky príbeh.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac september 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac september 2019
 
viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

8541269

17.9.2019
ÚvodÚvodná stránka