Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Beseda s autorom knihy M.R.Štefánik - Michalom Kšiňanom

Typ akcie:
Ponitrianske múzeum v Nitre
Dátum:
17.6.2019
Do:
17.6.2019
Čas:
17:00
Popis:

Beseda o knihe M.R.Štefánik s autorom Mgr. Michalom Kšiňanom MAS.,PhD., ktorý získal niekoľko ocenení, sa uskutoční 17.6.2019 o 17:00 v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre, Štefánikova tr. č. 1, Nitra.
V poslednom období v povedomí spoločnosti rezonuje čoraz viac osobnosť a pôsobenie M. R. Štefánika, ktorý bol jednou z najvýznamnejších osobností v dejinách Slovenska. Bol významným politikom, astronómom, vojakom a generálom, ktorý sa zaslúžil o vznik Československej republiky. Pôsobil v zahraničí, bol medzinárodne uznávaným diplomatom a na jeho pamiatku bolo postavených viacero pamätníkov. Jeho osobnosť, politické pôsobenie a neoceniteľná diplomacia motivovala viacero autorov k ich zachyteniu. Jedným z nich je aj historik Mgr. Michal Kšiňan MAS., PhD., ktorý ponúka v knihe M. R. Štefánik pohľad na viacero aj doteraz nespracovaných stránok jeho života. Predstavuje ho nielen ako organizátora čs. légií, diplomata, astronóma, ale aj ako mladého muža hľadajúceho svoju cestu životom. Kniha neobchádza ani jeho „posmrtný“ život, keďže sa zaoberá i príčinami jeho popularity na Slovensku, zneužívaním jeho smrti, premenami v narábaní s jeho odkazom atď. Súčasťou je 25 kópií memorabílií pochádzajúcich z fondu Slovenského národného archívu. Ak ste si publikáciu prečítali a zostali Vám nezodpovedané otázky, na ktoré by ste chceli poznať odpoveď, v pondelok 17.6.2019 o 17:00 Vám ich zodpovie osobne autor knihy Mgr. Michal Kšiňan MAS., PhD. na besede v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Program Stredoslovenského múzea na mesiac jún 2019

Program Stredoslovenského múzea v Banskej Bystrici na mesiac jún 2019
viac...


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 16.6.2019

meniny má: Blanka, Bianka

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

7075658

16.6.2019
ÚvodÚvodná stránka