Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Múzeum pre vás: Minikurz spoznávania liečivých rastlín

Typ akcie:
Považské múzeum v Žiline
Dátum:
18.5.2019
Do:
18.5.2019
Čas:
16:00
Popis:
V rámci múzejných podujatí pre verejnosť je pripravený Minikurz spoznávania liečivých rastlín. Praktická ukážka rôznych domácich druhov liečivých rastlín bude spojená s rozprávaním o ich výskyte a hlavných znakoch, na základe ktorých sa dajú bezpečne odlíšiť od podobných druhov rastlín. Nebudú chýbať ani praktické tipy ohľadom zberu a použitia „liečiviek“. Práve dobrá identifikácia zamedzí možnosti zámeny s iným druhom a umožní nám využiť liečebný potenciál vybraných divorastúcich druhov rastlín.
Lektorkou pripraveného programu bude botanička Považského múzea Květa Kicková. Viac informácií získate na adrese kickova@pmza.sk alebo na telefónnom čísle 0917 868520. Podujatie začína o 16.00 vo Východnom paláci Budatínskeho hradu.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5964296

24.5.2019
ÚvodÚvodná stránka