Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Noc múzeí a galérií v Kremnici

Typ akcie:
Múzeum mincí a medailí v Kremnici
Dátum:
18.5.2019
Do:
18.5.2019
Čas:
od 19:00
Miesto:
Popis:

Aj tento rok otvoria kremnické múzeá a expozície svoje brány pre návštevníkov v netradičnom večernom čase počas už tradičnej Noci múzeí a galérií. V sobotu 18. mája 2019 od 19.00 hod. budú môcť návštevníci využiť túto vzácnu príležitosť a navštíviť vybrané expozície v Kremnici.

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica sprístupní Mestský hrad so všetkými expozíciami, ktoré sú súčasťou areálu. Tohtoročná Noc múzeí a galérií sa bude niesť v znamení Kremnického meštianskeho streleckého spolku (16. – 20. storočie). Pripravujeme pestrý, zábavný, poučný a zaujímavý program pre malých aj veľkých návštevníkov. Deti sa môžu zapojiť do interaktívnych hier, kde budú na rôznych vedomostných stanovištiach a stanovištiach zručnosti plniť úlohy a na konci hry získajú diplom mladého čarostrelca. Alebo môžu využiť svoju šikovnosť a kreativitu pri návrhu streleckého terča. Pre tých návštevníkov, ktorí túžia po informáciách, máme pripravené krátke rozprávania o histórii vzniku a fungovaní kremnického meštianskeho streleckého spolku, o strelniciach v Kremnici, ktoré v minulosti využíval Kremnický meštiansky strelecký spolok, ale aj o návšteve cisára Františka Lotrinského, ktorý pre jedny strelecké preteky daroval vzácne predmety. Zaujímavé bude aj rozprávanie o streleckých terčoch, ktoré sa nachádzajú v zbierkovom fonde múzea o motívoch, ktoré sú namaľované na terčoch, o reštaurovaní a digitalizovaní terčov v súčasnosti. Návštevníci budú mať možnosť vystúpiť na vyhliadkovú vežu Kostola sv. Kataríny, pozrieť si izbu turnermajstra, dozvedieť sa informácie o živote turnermajstrov v minulosti a vychutnať si výhľad na panorámu večernej Kremnice. Nebudú chýbať ani ukážky historických strelných zbraní, výcvik povelov mladých čarostrelcov a príležitosť vyskúšať si streľbu z luku a kuše. Celý večer budú v areáli Mestského hradu znieť rytmy bubnov, trúbenie turnermajstra, ale aj výstrely z dela a pušiek.

Ďalšie kremnické múzeum Slovenský olympijský a športový výbor - Slovenské olympijské a športové múzeum vo svojej Stálej expozícii dejín lyžovania na Slovensku v rámci Noci múzeí a galérií sprístupní výstavu „Dokumentarista s citom pre okamih. Ladislav Bielik, redakcia Štart, Bratislava“, venovanú slovenskému fotografovi Ladislavovi Bielikovi. Zámerom výstavy je poodhaliť inú časť Bielikovej tvorby, ktorej zasvätil veľkú časť svojej profesionálnej práce a to športovej fotografii. Výber je zostavený z vyše 300 fotografií z archívu športového týždenníka Štart (1956 – 1992) a vo výstavnej podobe budú prezentované po prvýkrát! Okrem výstavy návštevníci uvidia aj ukážky lyžiarskeho výstroja a lyžiarskej výzbroje.

Otvorené bude tiež Múzeum gýča, ktoré ponúkne dobrú náladu a prehliadku 1562 gýčov rôzneho druhu a pre deti špeciálne fotenie s Mickeym Mouseom a s múdrym škriatkom.

Počas Noci múzeí a galérií bude vstup do expozícií voľný.

Pre viac informácií o Noci múzeí a galérií 2019 v Kremnici sledujte www.muzeumkremnica.sk.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5963907

24.5.2019
ÚvodÚvodná stránka