Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Noc múzeí a galérií 2019

Typ akcie:
Etnografické múzeum SNM, Martin
Dátum:
18.5.2019
Do:
18.5.2019
Čas:
18:00 – 23:00
Popis:

Netradičná noc, plná nových poznatkov, aktivít i zábavy Vás v Martine tento rok čaká aj v Slovenskom národnom múzeu v Martine. Až do neskorého večera pripravili program dve jeho zložky – Etnografické múzeum a prírodovedné Múzeum Andreja Kmeťa

V Etnografickom múzeu sa návštevníci okrem národopisu budú môcť zoznámiť aj s tajomným svetom archeológie. Obyvateľov nášho územia spred 3 000 rokov priblíži komentár jedného z autorov výstavy Ľudia a poklady lužickej kultúry Mareka Botha. Prostredníctvom predmetov, ktoré títo ľudia používali a pokladov, ktorými sa obklopovali, spoznáte severozápadné Slovensko na rozmedzí doby bronzu a železa.

Malá výstava o veľkých ľuďoch – to je motto projektu Galéria rómskych osobností. Okrem významných ľudí z rodu Rómov sa dozviete, ako sa robia "cigánske" tkanice či plstí vlna. V tanečnej škole pod vedením lektorky Mirky Vás naučíme aj kroky niekoľkých temperamentných tancov.

Obzrieť si môžete aj nedávno otvorenú výstavu Dotyky s ľudovou kultúrou, na ktorej svoju šikovnosť a úctu k ľudovým tradíciám preukazujú študenti umeleckých stredných škôl na tému vlákno.

Svoje tajomstvá až do zotmenia poodhalí aj muzeálna záhrada, ktorá ožila vďaka brigádam Hybaj hrabať, na ktorých sa spolu s dobrovoľníkmi podieľalo OZ Premena v Turci. Po celú dobu Noci múzeí budú prebiehať tvorivé dielne, burza kníh či veľký múzejný kvíz a svoje šťastie si každý môže vyskúšať pri mačke vo vreci.

Svet minerálov oplýva takmer neobmedzenou paletou farieb, veľkostí a tvarov kryštálov. K najrozšírenejším patrí kremeň, ktorého rozmanité podoby, farby a odrody prezentuje výstava Kremeň – kráľ minerálov, ktorou Vás v Múzeu Andreja Kmeťa bude sprevádzať jej autor Andrej Bendík. Okrem bližšieho zoznámenia sa s ríšou minerálov, Vám v expozícii Príroda Turca budú k dispozícii odborní pracovníci múzea, aby mohli zodpovedať Vaše zvedavé otázky.

Nemenej zaujímavá bude aj živá výstavka Potvory z našich potokov, ktorá predstaví obyvateľov – bezstavovcov žijúcich v našich tečúcich vodách. Návštevníci si budú môcť z misky vytiahnuť živého vodného bezstavovca a preskúmať ho pod mikroskopom, pričom sa dozvedia informácie o ekológii a biológii daného druhu. Pripravené budú aj tvorivé dielne a nielen pre knihomoľov aj knižná burza.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí. Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní. Ak Vás láka dovolenka v Česku, rezervujte si ju na stránkach: ubytování Jižní Morava alebo na horách v sekcii: ubytování Krkonoše, kde si hlavne v zime výborne zalyžujete.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku

Kalendárium Liptovského múzea v Ružomberku na rok 2019 nájdete aj tu:
http://liptovskemuzeum. ...viac...


 

Kalendárium Tekovského múzea v Leviciach


 

Ponuka prednášok Tekovského múzea v Leviciach na rok 2019


 

Komplexná obnova hradu Krásna Hôrka dostala reálne základy, projekt napreduje

Komplexný projekt obnovy hradu Krásna Hôrka a jeho okolia, ktorý je najrozsiahlejším v histórii hrad ...viac...


 

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 24.5.2019

meniny má: Ela

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

5964159

24.5.2019
ÚvodÚvodná stránka