Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Martin Zálešák: Rastlinný labyrint

Typ akcie:
Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Dátum:
16.10.2018
Do:
25.11.2018
Čas:
Popis:

Vernisáž výstavy sa uskutoční 16. októbra o 17:00.
Kurátori: Josef Fantura, Dana Janáčková

Rastlinný labyrint je názov prezentácie diel Martina Zálešáka ktorú pripravila Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici v spolupráci s Galériou výtvarného umenia v Hodoníne pri príležitosti 100. výročia vzniku prvej Československej republiky. Po úspešnej jarnej prezentácii v Hodoníne sa maliarska tvorba tohto predstaviteľa českého umenia presúva do Senice, naviac obohatená aj o kresbu, ako prvá samostatná výstava autora na Slovensku. Pozostáva z výberu veľkoformátových a komornejších diel zhruba posledného dvadsaťročia. Umelecká tvorba tohto autora určite presvedčí každého, že klasická maľba má stále čím osloviť i náročného diváka. Púta formálnou aj myšlienkovou stránkou, úctou k maliarskemu umeniu, poctivosťou, pôvodnosťou v námete a interpretácii, štruktúrou maľby, ľahkosťou, pokorou k prírode, ale aj šarmom a radosťou z tvorby. Tiež kultivovanosť, prepracovanosť a myšlienková hĺbka si podmania vnímavého pozorovateľa, ktorý na dielach autora objavuje magický svet prírody, jeho kolobeh, atmosféru, detaily rastlín a jej všednú krásu.

Rastlinný labyrint Rastlinný labyrint Rastlinný labyrint Rastlinný labyrint Rastlinný labyrint Rastlinný labyrint

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 23.10.2018

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Október 2018

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

2472656

23.10.2018
ÚvodÚvodná stránka