Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Typ akcie:
Literárne a hudobné múzeum ŠVK, Banská Bystrica
Dátum:
19.9.2018
Do:
19.9.2018
Čas:
Popis:

Štátna vedecká knižnica a Literárne a hudobné múzeum v Banskej Bystrici pozývajú všetkých milovníkov a všetky milovníčky kultúry do svojich priestorov na Lazovnej 9. Obe inštitúcie sa už po štvrtýkrát zapoja do podujatia Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD), ktoré prebieha v takmer 50 krajinách Európy až do konca septembra.

V rámci témy Zdieľané dedičstvo, ktorá je motívom 25. ročníka DEKD, knižnica spolu s múzeom priblížia návštevníkom a návštevníčkam Tradičné bábkarstvo na Slovensku. Tento kultúrno-historický fenomén, silno spätý s bábkarstvom na Morave a v Čechách, bol v roku 2013 zapísaný na Reprezentatívny zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska a v roku 2016 bolo Bábkarstvo na Slovensku a v Česku zapísané aj na Reprezentatívny zoznam nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 23.9.2018

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

2257610

23.9.2018
ÚvodÚvodná stránka