Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Bunker túra

Typ akcie:
Hradné múzeum vo Fiľakove
Dátum:
11.8.2018
Do:
11.8.2018
Čas:
14:00
Popis:

Do programov augustového festivalu sa Hradné múzeum zapája aj ďalším podujatím. 11.8.2018 sa uskutoční „Bunker túra“, prvá špeciálna prehliadka vybraných protileteckých úkrytov vo Fiľakove, ktoré pochádzajú z obdobia 2. svetovej vojny. Výstava v podzemnej chodbe pod hradom, ktorá bude jej prvou zastávkou, sa pri tejto príležitosti doplní o zatiaľ nevystavené zbierkové predmety, vojenské výrobné výkresy a miestne dokumenty z obdobia 2. svetovej vojny. Návštevníkov čaká zaujímavá prehliadka s výkladom, v rámci ktorej sa môžu oboznámiť so štyrmi druhmi protileteckých úkrytov, využívaných Fiľakovčanmi počas náletov na mesto. Výlučne počas podujatia sa špeciálne osvetlia a ozvučia niektoré z 21 miestností protileteckého úkrytu bývalých Priemyselných závodov. Počas túry sa sprístupnia aj najstaršie vínne pivnice, ktoré slúžili tiež ako úkryty pred bombardovaním. Organizátori dvojjazyčnej komentovanej prehliadky, Hradné múzeum vo Fiľakove a miestna organizácia Bunker Team srdečne očakávajú všetkých záujemcov. Od 14:00 začína túra v slovenskom jazyku a od 15:00 v maďarskom jazyku pri vstupnej bráne hradu. Je potrebné si so sebou priniesť baterku! Vstup je bezplatný.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 14.8.2018

meniny má: Mojmír

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1786872

14.8.2018
ÚvodÚvodná stránka