Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Umenie na hrade – Konvergencia

Typ akcie:
Hrad Strečno
Dátum:
12.7.2018
Do:
11.9.2018
Čas:
Miesto:
Popis:

V severnej veži hradu Strečno od 12. júla 2018  predstaví svoje diela – maľby a objekty – akademická maliarka Veronika Lučeničová Gabčová.

Bratislavská výtvarníčka Veronika Lučeničová Gabčová je umelkyňa so širokým spektrom výtvarných médií a kultúrnych aktivít. Popri plošných technikách (maľba, grafika, kresba) sa venuje aj sochárskym objektom, kde experimentuje so sklom a bronzom. Svoje diela aplikuje pri vytváraní interiérových dizajnov, kde pôsobia harmonicky, kultivovane a elegantne. V jej tvorbe sa prelína výborný cit pre farbu a tvar, ktorými dokáže vyjadriť vlastné emócie a myšlienky.

Na neustále hľadanie nových spôsobov využitia rôznych materiálov, techník a technológií vo voľnej tvorbe ju predurčilo už vzdelanie. Na strednej Škole umeleckého priemyslu v Bratislave (ŠUPS) študovala odbor keramika. Po maturite pokračovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde absolvovala štúdium na katedre reštaurovania. Tu potom takmer dvadsať rokov aj pedagogicky pôsobila, a zameriavala sa na využitie vedy pri  neinvazívnom výskume a záchrane kultúrneho dedičstva.

Celý jej profesionálny život je nasmerovaný k citlivému vnímaniu spoločensko-kultúrnych tém, ktoré v jej tvorbe otvorene komunikujú a odrážajú sa v nej.

Vernisáž je naplánovaná na 12. júla 2018 o 18:00. Výstava Veroniky Lučeničovej Gabčovej KONVERGENCIA sa koná v rámci dlhoročného cyklu „Umenie na hrade“ a potrvá do 11. septembra 2018.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 18.9.2018

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

2224260

18.9.2018
ÚvodÚvodná stránka