Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Táňa Hojčová: Svetelné minúty

Typ akcie:
Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch
Dátum:
17.5.2018
Do:
23.6.2018
Čas:
Popis:

Vernisáž výstavy sa uskutoční 17. mája o 17:00

Kurátorka: Silvia L. Čúzyová
Táňa Hojčová je slovenská fotografka, v profesionálnych aj odborných kruhoch známa vysokou precíznosťou a mimoriadnou teoretickou pripravenosťou. Zrelými plodmi jej fotografickej práce sú pôsobivé a technicky dokonalé fotografie, prechádzajúce širokým tematickým i žánrovým spektrom. Jej voľná fotografická tvorba nateraz vyvrcholila vo veľkorozmerných fotografiách častých i menej frekventovaných úkazov a zaujímavostí z blízkeho vesmíru. Opačným, počiatočným pólom dlhoročnej tvorivej línie sú experimenty a fotografické prvotiny z umeleckých začiatkov, datované od roku 1975 až do 1982. 
Pre Galériu Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch bola pripravená samostatná výstava fotografky s názvom Svetelné minúty. Svetlo ako prírodná forma energie, ktorá združuje vo svojom spektre všetky farby a zviditeľňuje svet, je pre každého fotografa kľúčová. V prácach Táni Hojčovej je však nielen technologickou nevyhnutnosťou, ale aj tematickou stálicou. Jej celoživotný záujem o fotografické „hry so svetlom“ sa od prvopočiatku výrazne transformoval. Od experimentov s jednou zápalkou, ktorá osvietila a kontaktne poškodila svetlocitlivú vrstvu papiera, sa po veľkom životnom a tvorivom oblúku, posunula až k vyspelému fotografovaniu atmosférických svetelných úkazov a blízkeho vesmíru. Posun od mikrosveta k makrosvetu, je tematická polarita, ktorá symbolicky rámcuje kolekciu fotografií Táni Hojčovej, vytvorených s časovým rozostupom polovice tvorivého ľudského života.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
93%

 
 
 
7%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 26.5.2018

meniny má: Dušan

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1043485

26.5.2018
ÚvodÚvodná stránka