Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Generácie generáciám

Typ akcie:
Múzeum mesta Bratislavy
Dátum:
17.5.2018
Do:
10.1.2019
Čas:
Miesto:
Múzeum mesta Bratislavy - Justiho sieň, Primaciálny palác
Popis:

Derniéra k výstave a ukončenie podujatí venovaných 150-ročnému výročiu založenia MMB.
Štvrtok 10. januára 2019 o 15:00 vo výstavnej sieni, Stará radnica
Výstava Generácie generáciám sa blíži k svojmu záveru. Autorsky ju pripravili kurátorky PhDr. Elena Kurincová a Mgr. Marta Janovíčková s kolektívom spolupracovníkov MMB.
Obe autorky s celým tímom spolupracovníkov sa rozhodli slávnostne ukončiť nielen výstavu, ale aj celé 150. výročie založenia Múzea mesta Bratislavy. Urobia tak posledným odborným výkladom k výstave, symbolicky na prahu roku 2019.
Koncepcia výstavy zahŕňa viaceré priestory Starej radnice. Vizuálne a výtvarnoarchitektonicky ju pripravil tím Pavel Choma, Peter Nosáľ a Juraj Blaško.
Príďte na stretnutie s pamäťou mesta, príďte prežiť príjemný začiatok roka do Starej radnice.
Výstava Generácie generáciám očami autorky Eleny Kurincovej reflektuje stopäťdesiatročné pôsobenie Múzea mesta Bratislavy ako pamäťovej inštitúcie mesta.
Múzeum kontinuitne pretrváva od roku 1868 a patrí k najstarším na Slovensku. Výstava už svojim názvom Generácie generáciám predurčuje obsah. Generácie kurátorov, kustódov v spolupráci s ostatnými zamestnancami múzea vytvárajú súbory zbierok, ktoré po muzeálnom spracovaní sprístupňujú generáciám obyvateľov mesta a jeho návštevníkom.
Celkovo múzeum na výstave predstavuje vyše 200 predmetov a predstavuje múzeum ako organizáciu a ako organizmus.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 17.1.2019

meniny má: Nataša

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

3757236

17.1.2019
ÚvodÚvodná stránka