Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Noc múzeí a galérií 2018

Typ akcie:
Literárne a hudobné múzeum ŠVK, Banská Bystrica
Dátum:
19.5.2018
Do:
19.5.2018
Čas:
Popis:

V polovici mája ostanú brány múzea otvorené aj po zotmení – čaká nás Noc múzeí a galérií, obľúbené každoročné podujatie, ktoré Vám umožní vidieť nevídané. Tešíme sa na Vás 19. mája od 16.00 do 23.00 (okrem vyhradených aktivít) v expozíciách múzea s nasledovným programom:

16.00 Vás  na Nádvorí Márie Terézie čaká divadelné predstavenie pre deti s názvom Šašo múdrejší než kráľ v podaní Divadla Hotel Mária. V rozprávke inšpirovanej Shakespearovým Zimným príbehom vystúpia herci aj bábky a hovoriť bude o v detstve stratenej princeznej, ktorú vychová jednoduchý Bača, ale nakoniec z nej láska k Princovi a hlavný hrdina Šašo opäť spravia princeznú.

V Bábkarskom salóne sa môžete opäť dozvedieť viac o rôznych druhoch bábok, o známej rodine bábkarov Anderlovcov a vyskúšať si aj to, ako sa rôzne bábky vodia. Pre menších je v čase 17.00 – 20.00 pripravený workshop, v ktorom si môžu jednoduchú bábku vyrobiť.

Nebol by to však správny rok 2018, keby sme si nepripomenuli aj výročie: tento rok v decembri by Štefan Žáry oslávil 100. narodeniny! Okrúhly sviatok slovenského nadrealistického básnika oslávime nielen slovom a zvukom, ale najmä tvorivo – každý z Vás si môže vyskúšať, aké to je, písať nadrealizmus. Podarí sa nám v expozícii Múzeum – domov múz vytvoriť najdlhšiu nadrealistickú báseň?

Expozícia Ľudové hudobné nástroje na Slovensku Vám v programe Mojím srdcom husle sú predstaví výrobu ľudových hudobných nástrojov. Rôzne druhy nástrojov si budete môcť prezrieť naživo a aj vyskúšať.

Ako asi vyzerá Manželstvo v listoch? Čriepky zo života J. G. Tajovského a jeho manželky Hany Gregorovej Vám predstavíme čítaním z ich rozsiahlej korešpondencie v Pamätnom dome J. G. Tajovského v Tajove. Manželia Gregorovci Vám otvoria svoj dom i duše v čase 18.00 – 20.00.

21.00 zase vstúpime S malou dušičkou aj na pôdu evanjelického a katolíckeho cintorína v Banskej Bystrici. Poďte s nami! Dozviete sa zaujímavosti zo života Terézie Vansovej či Viliama Figuša-Bystrého a zaznejú aj úryvky z najznámejších diel slovenskej literatúry a vážnej hudby.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

Páči sa vám nová stránka?
 
 
93%

 
 
 
7%

 

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 26.5.2018

meniny má: Dušan

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1043513

26.5.2018
ÚvodÚvodná stránka