Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3
Muzeum.skHľadať
 
 

Muzeum.SK

Zaspievaj si ľudovku naživo v parku

Typ akcie:
Mestské múzeum Zlaté Moravce
Dátum:
17.6.2018
Do:
17.6.2018
Čas:
15:00
Popis:

Melódie známych i menej známych ľudových piesní v podaní Speváckej skupiny Zlatomoravčianka a účinkujúcich hostí FS Inovec, DFS Zlatňanka, SSk Babička, FSk Kolovrátok, SSk Trnky, SSk Chyzerovčanka a DFS Lupienok rozozvučí priestor Parku Janka Kráľa na Námestí A. Hlinku v Zlatých Moravciach v nedeľu, 17.6.2018 o 15.00 hod.
Pobočka Ponitrianskeho múzea – Mestské múzeum v Zlatých Moravciach pripravilo v spolupráci so Speváckou skupinou Zlatomoravčianka program „Zaspievaj si ľudovku naživo v parku“, ktorý nadväzuje na televízny program známy z Televízie 8. Hoci spevácka skupina vznikla len v roku 2016, za sebou má viacero vystúpení nielen na súkromných akciách, ale aj na podujatiach organizovaných pri príležitosti výročných a významných udalostí v Meste Zlaté Moravce a Nitra. V minulom roku spolupracovali s Mestským múzeom pri zachovávaní a šírení ľudových tradícií na cyklických podujatiach – Toč sa, toč kolovrátok, Fašiangy v múzeu, Dožinky, Slivkobranie, Páračky, či hodová slávnosť, ktorá bola sfilmovaná v Dome ľudového bývania v Šali, pobočke Ponitrianskeho múzea. Spevácku skupinu založil Vladimír Rumanko, ktorý sa v mladosti venoval big-beatovej hudbe a v tom čase pri pomyslení, že v budúcnosti založí spevácku skupinu so zameraním na ľudové piesne, by sa určite pousmial. Dnes sa však vďaka jeho nadšeniu môže Zlatomoravčianka tešiť 2. miestu v Hitparáde Televízie 8 – „Dobre mi je, dobre“, kde súťažili spevácke a folklórne súbory z celého Slovenska. V nedeľu, 17.6.2018 o 15.00 hod. v Parku Janka Kráľa na Námestí A. Hlinku 1 v Zlatých Moravciach si môže každý nielen vypočuť, ale i zaspievať so Speváckou skupinou Zlatomoravčianka piesne z repertoáru Vlasty Mudríkovej a ľudové piesne zo Zlatých Moraviec a okolia. V programe „Zaspievaj si ľudovku naživo v parku“, ktorým bude sprevádzať Elenn Waltersteinová, vystúpia účinkujúci hostia FS Inovec, DFS Zlatňanka, SSk Babička, FSk Kolovrátok, SSk Trnky, SSk Chyzerovčanka a DFS Lupienok.

Reklama

Vyberte si príjemné ubytovanie na Slovensku blízko kultúrnych pamiatok a múzeí.
Ak po obhliadke múzea budete chcieť zrelaxovať s rodinou v termálnej vode, určite si nenechajte ujsť dovolenku a ubytovanie Veľký Meder. Budete zaručene spokojný, plný elánu a života do ďalších dní.

www.AutodielyOnline24.sk

Ak sa chystáte na výlet v Čechách a baví Vás história, tipy na výlet s touto tématikou nájdete na weboch múzeá v ČR alebo hrady a zámky v ČR.

Aktuality z múzeí a galérií

Reklama

ISSN 1336-4693

TopList - od 2.4.2004

dnes je: 25.6.2018

meniny má: Olívia, Tadeáš

podrobný kalendár

facebook - Muzeum.SK

facebook - Noc múzeí a galérií

Reklama

webygroup

1382956

25.6.2018
ÚvodÚvodná stránka